•  

  pokaż komentarz

  Niedawno myślałem, aby wprowadzić podobny wynalazek do mojej branży, ale napotkałem na etapie koncepcji kilka problemów. W skrócie - program działałby na zasadzie pokazywania w googlach tego co jest przed uzytkownikiem jednoczesnie pozwalajac mu dodac pewne elementy do swiata rozszerzonej rzeczywistości np. punktu o jakichś tam współrzędnych.

  Napotkane problemy:
  1. Jak sprawić, aby dokładność pokazania na ekranie tego dodatkowego punktu była wysoka - powiedzmy do 10 cm? Należałoby posiadać info o dokładnej pozycji obserwatora jak rozumiem + odpowiednio dokladne żyroskopy w ekranie.
  2. Problem wynikający z pierwszego punktu - jak podać do obserwatora informację o jego dokładnej lokalizacji? Przychodzą mi tylko na myśl jakieś zastosowania superdokładnych chipów GPS, ale czy istnieją takie, które pozwolą uzyskać dokładności na poziomie np 5-10 cm?

  Kibicuję Wam i będę ciepło myslał, aby interes się udał.

 •  

  pokaż komentarz

  Trzymam kciuki :) Jedyny problem z tego typu kontrolerami to odpowiedź na pytanie "jak długo ktoś jest trzymać ręce w górze" :)

 •  

  pokaż komentarz

  Pomysł świetny, wykonanie nawet spoko. Jest tylko jedno ale… Jest to temat spóźniony o jakieś 2 lata. Pierwsze moje wrażenia z VR to był zestaw cardboard z telefonem właśnie i do tego RiftCat by połączyć się z komputerem. Do tego kontrolery i kamery PS Move aby stworzyć wirtualny pokój i dodać kontrolery do wirtualnego świata. Później udało mi się kupić Oculus Rift który dał mi zupełnie nową jakość VR. Do czego zmierzam. Dzisiaj za cenę 2 smartfonów z czego jeden z ekranem 2k można spokojnie wyrwać zestaw Oculus Rift. Powiecie że do tego trzeba jeszcze mocny komputer i macie rację. Jednak sporo osób ze świata VR jest też graczami z takim właśnie sprzętem. Dodatkowo pozamiata Oculus Quest czyli gogle nie wymagające PC, z 2 kontrolerami w zestawie i systemem śledzenia wyłącznie przez gogle. A wszystko to w cenie dobrego smartfona za 400$. Na promocji na przyszłe święta pewnie za 250$ będzie do dostania cały zestaw. I to jest urządzenie które może poważnie zagrozić Waszemu projektowi. Tak jak na początku wspomniałem, 2 lata temu Wasz system był by kuszącym rozwiązaniem, za 6 miesięcy jak go wprowadzicie będzie poważna konkurencja ze strony gigantów. Szkoda bo ogrom pracy jaką włożyliście w projekt jest imponujący. Efekty tej pracy też super, ale ja jak bym miał wybierać to wolał bym już poczekać na Oculus Quest...