•  

  pokaż komentarz

  LOL Karnowscy ciągle nadają na ''złe Niemcy'', a tymczasem ''Wsieci'' wisi na niemieckim serwerze.
  Do tego Karnowski przed laty pracował w ''niemieckim'' Fakcie, chociaż wtedy twierdził, ze nie można go tak nazywać tylko z powodu własciciela.

  źródło: olkkjjj.jpg

 •  

  pokaż komentarz

  A tam, p%!#$@%enie. Pewnie jak zaczynali to szukali hostingu dającego najlepsze warunki za najmniejszą kasę. Nie jest tajemnicą że takie OVH daje dobre warunki, kupę miejsca za śmieszne pieniądze. Zwłaszcza że kilka/kilkanaście lat temu różnica mogła być większa niz dziś.
  Jesli wszystko jest OK to się potem tylko dokupuje kolejne opcje a nie zmienia hostingu, nikomu się nie chce, zawsze to jakiś problem, choćby zmiana DNS-ów, że serwis może być niedostepny przez kilka / kilkanaście godzin. Nie ma problemu jak się ma 100 wejść dziennie, gorzej jak się ich ma np. 100 tysiecy na dzień.

  Dodatkowo w przypadku pisiorów mógł też grać rolę jakiś irracjonalny strach że jak będą strony trzymać w Polsce to przyjdzie peło i zeżre :P

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Czyli kapitał nie ma narodowości? Lepiej kupić niemieckie, jak jest tańsze? Nadal jestem polskim narodowcem kupując w LIDLU niemieckie ziemniaki, zamiast polskich?

  •  

   pokaż komentarz

   @wstawajzs: OVH jest francuski o ile dobrze kojarzę.

  •  

   pokaż komentarz

   @wstawajzs: Nauczę cię czegoś: zawsze lepiej jest kupić coś co jest tańsze i lepiej wykonane (albo ma lepsze parametry) niż przepłacić za coś gorszego, tylko dlatego że np. polskie albo dlatego że wspiera homosiów a ten inny (choć lepszy i tańszy)- nie wspiera.
   Comprende? To się nazywa wolny rynek i konkurencja. To jest istota rozsądnego zawierania jakichkolwiek umów.

   W kompletnie drugą stronę, czyli w stronę głupoty i marnotrawstwa idzie zawieranie umów tylko dlatego bo "polskie", bo "prohomosiowe" albo "leczymy polskie kompleksy, więc kupujemy zagraniczne, bo zagraniczne jest lepsze".

  •  

   pokaż komentarz

   zawsze lepiej jest kupić coś co jest tańsze i lepiej wykonane (albo ma lepsze parametry) niż przepłacić za coś gorszego, tylko dlatego że np. polskie albo dlatego że wspiera homosiów a ten inny (choć lepszy i tańszy)- nie wspiera.

   @senkjuwerymacz: Ale tego w zasadzie nikt nie neguje. Cały czas chodzi o tę hipokryzję że kierując się zupełnie logicznymi kwestiami biznesowo-organizacyjnymi jakie przytaczasz, wciąż jednocześnie akurat ci ludzie stojący za tymi portalami mówią coś wręcz przeciwnego, że właśnie należy wspierać przede wszystkim co polskie jednocześnie ujadając głośno na każdą zagraniczną "ingerencję" w polski biznes.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Prawda jest taka, że trudno w Polsce o dostawcę hostingu, który byłby znany, duży, a nie średni, czy mały (to często warunek wiarygodności świadczonych usług) z dobrą jakością usług, gdzie pewne byłoby, że ma np odpowiednio grubą rurę na wypadek ataku DDoS. @MyDevil tak z ciekawości, jako, że mam u was hosting, przyjmiecie na klatę np 650Gbps DDoS czy wypierdzielacie mnie z serwerowni?

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Korwinowe pierdolenie.
   Jak kibicujesz FC Barcelonie i chcesz kupic kubek to kupisz taki z logiem Realu Madryt bo jest tanszy?

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Żeby w całej Europie tak uważali. Niestety trwają akcje, które uczą konsumentów nasze=lepsze. Niemcy są tego najlepszym przykładem. Od lat 60 wszystko co produkują jest marnej jakości, ale żeby dostać się na tamten rynek trzeba udawać lokalsa.

  •  

   pokaż komentarz

   Jak kibicujesz FC Barcelonie i

   @harcepan-mawekrwi: Tam gdzie pyta: "Lepiej kupić niemieckie, jak jest tańsze? "

   Jak kibicujesz FC Barcelonie i chcesz kupic kubek to kupisz taki z logiem Realu Madryt bo jest tanszy?

   @za-co: Kibicowanie to emocje, sympatie- a nie rozsądek i ekonomia.
   Wszystko ci się myli biedaczku.

  •  

   pokaż komentarz

   @za-co: a kupuję go dla jakości kubka, żeby długo z niego korzystać czy żeby stał na półce i koledzy zazdrościli? wybrałeś słabe porównanie, w przypadku wyboru hostingu kierujesz się jakością usługi, a nie ulubionym znaczkiem

  •  

   pokaż komentarz

   Żeby w całej Europie tak uważali. Niestety trwają akcje, które uczą konsumentów nasze=lepsze.

   @ToksycznyArek: Ale to nie oznacza, że należy zaprzeczać rozsądnemu postepowaniu przeciętnego konsumenta, który kupuje lepsze i tańsze (albo tańsze i takiej samej jakości, albo droższe ale relatywnie lepsze). Jeśli zawsze będzie kupował droższe i gorsze - bo niemieckie (albo bo polskie, albo z jakiegokolwiek innego mało rozsądnego powodu) to finalnie będzie otoczony przepłaconym badziewiem. Jak ktos tak chce i lubi - jego sprawa.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Ale stary widzę masz elementarny problem ze zrozumieniem tematu i nawet nie wiem jak to podejść. Bo i tak pewnie uważasz że wiesz bardzo dobrze, więc ostatni raz spróbuję.

   Jak ktoś prowadzi biznes i kupuje usługę tańszą i lepszą, a potem dalej prowadzi biznes i nie wnika w dysputy polityczne to jest normalne podejście biznesowe. Ja tu nie widzę żeby to ktoś negował, a twój przykład to wspaniałe wyrwanie z kontekstu.

   Jak ktoś głośno mówi o patriotycznym obowiązku wspieraniu polskiej gospodarki ujadając na wszystko co zagraniczne (szczególnie niemiecki) a potem idzie kupić u Niemca bo tańsze i lepsze, to jest to ogrom hipokryzji i zakłamania. I o tym jest cała dyskusja i się do tego odnosi, czerpiąc ironią z postawy takich ludzi jak Karnowscy i spółka. Ale rozumiem, ironia to trudna rzecz, tym bardziej kiedy ma się taki prostolinijny odbiór tego co piszą inni.

  •  

   pokaż komentarz

   @harcepan-mawekrwi: No moze tak jest, nie wiem, nie czytam niezaleznej ani wpotylice itd.

   Mnie chodziu o to, że @wstawajzs robi dokładnie to samo (tylko w drugą stronę).

   To że ludzie się nabierają na kampanie "narodowe" to już tylko kwestia jakości ich rozumu i posiadanego rozsądku. Mimo wszystko lepiej mieć świadomych i rozsądnych obywateli-konsumentów, niż przygłupów, którzy marnuja pieniądze i przez swoje postepowanie przyczyniają się do ciągłego pogarszania się jakości i podnoszenia cen produktów. I po jakimś czasie się okazuje, że tkaie kampanie "kupuj niemieckie bo niemieckie" albo "kupuj polskie, bo polskie" finalnie powodują, że wszyscy na tym tracą.

   Mam lepsze hasło kampanii: "kupuj możliwie najlepsze za możliwie najniższa cenę - a krajem producenta się nie przejmuj". Jak polski producent "czegoś" będzie płakał, że ludzie kupują niemieckie "czegoś" - to niech usiądzie i zastanowi się - jak może podnieść jakość i obniżyć cenę swojego "czegoś", żeby dla przeciętnego konsumenta kupowanie niemieckiego "czegoś" stało się nieopłacalne.

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Aha czyli jak kupowac cos zwiazanego z emocjami to mozna przeplacac. Ale zawsze trzeba kupowac tansze i lepsz przeciez. To cos ci sie biedaczku myli i gubisz sie w zeznaniach. Zreszta pisze ze potrzebuje kubka - nie kubka z logiem druzyny po prostu kubka do picia. Mam wybor FCB lub RM. Wg Korwinowej logiki powinienem wybrac tanszy. Bo przeciez czlowiek leci algorytmami tylko i skoro potrzebuke kubka to to komu kibicuje nie jest wazne.

   I przyklad dalem prosty specjalnie o kibicowaniu bo najlatwiejszy do zobrazowania. Jak widac tobie juz sprawilo to trudnosci i uprosciles proble tylko do kibicowania.

   Jezeli kupujesz rzeczy patrzac tylko na cene i jakosc - to nie jestes swiadomym konsumetem. Bo mozesz w ty momencie wspierac pieniedzmi kogos kto je wykorzysta aby tobie zaszkodzic. Mozesz tez z drugiej strony kupowac drozsze produkty firmy ktora wspiera te same poglady co ty, ktora za zarobione pieniadze wspiera lokalna spolecznosc, inwestuje w infrastrukture w twojej okolicy. A mozesz kupowac tansze rzeczy firmy zzagranicy, ktora leci na azjatyckich niewolnikach i ani zlotowki nie przeznaczy na rozwoj twojej okolicy.
   Patriotyzm gospodarczy ma sens jak sie rozumie dynamike spoleczna i to ze firmy nie istnieja w prozni, ale maja gdzies siedziby i rozwoj siedziby powoduje rozwoj okolicy w ktorej sie siedziba znajduje.
   Jak sie ma autyzm i siedzi w piwnicy to gada sie jak Korwin ze kapital nie ma narodowosci i zawsze sie troche gwalci... znaczy sie zawsze lepiej zgwalcic bo wychodzi taniej niz randka.

   @tastesLikeChicken: nie pisze o hostingu tylko ogolnym zdaniu "zawsze lepiej kupic tansze i lepszej jakosci". Co jest bzdura.

  •  

   pokaż komentarz

   @wstawajzs: a co mam kupować 2 razy droższe tylko dlatego że polskie? Jak ktoś zarabia minimalna krajową i patrzy na cenę to nie jest patriota bo kupuje niemieckie ziemniaki z lidla? Może nie jest patriotą bo tak robi? Może to kraj jest kiepski skoro zapewnia takie warunki do życia że lepiej kupować nawet banany z Afryki niż jabłka? Szczerze mówiąc to ja mam takie coś w dupie jak mam bulic za coś co jest polskie, ale korelacji z patriotyzmem nie czaje, bardziej kraj nie dba o mnie jako o obywatela skoro pracując w takich Niemczech w gowbopracy nawet byłoby mnie stać na wszystko.

  •  

   pokaż komentarz

   Aha czyli jak kupowac cos zwiazanego z emocjami to mozna przeplacac

   @za-co: O Lucyferze, co za dzban. To oczywiste, że gdy w kwestie zakupu czegoś wchodza emocje i sympatie - to nie ma tu miejsca na rozsadek ani bilans zysków i strat.

   Kubka Barcelony nie kupujesz dla jego walorów jakościowych czy ceny tylko dla znaczka klubu na nim. Tak samo jest z koszulkami, szalikami, innymi klubowymi gadżetami. Ludzie często narzekają na jakosc tych produktów, na ich wysoką cenę, ale kupują, bo chcą iśc na mecz z atrybutami klubu któremu kibicują a nie jakiegoś innego klubu. To nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem ani rozsądkiem.

   Chleb, okna, samochód - nie kupujesz dla znaczka producenta ani napisu "made in". Kupujesz dlatego bo ci najlepiej smakuje, bo sa najładniejsze/najszczelniejsze/najtańsze bo jest najsolidniejszy, najszybszy, najwygodniejszy itd.

   Ale nie kupujesz samochodu VW bo jestes k###a kibicem VW ani nie kupujesz okien Oknoplastu bo co tydzień pod ich siedziba skandujesz "Oknoplast gola!"

  •  

   pokaż komentarz

   @za-co:

   Źle to zobrazowałeś.

   Przykładowo, jeśli Audio byłoby sponsorem Barcelony, a dla odmiany BWM byłoby Realu Madryt, to jak potrzebuję samochodu mam kupić Audi, bo jestem ich kibicem od przeszło 20 lat?

   Nie kupujesz produktów "made in Poland" dlatego, że mają flagę wydrukowaną na opakowaniu, więc logo na kubku jest maksymalnie nie trafione.

   Mam kupić to, co ma najlepszy stosunek cena/jakość w założonym budżecie. Jeżeli istnieje kilka produktów o bardzo zbliżonych parametrach w podobnej cenie, dopiero wtedy mogę sugerować się pochodzeniem produktu. Bardziej pomogę własnemu narodowi rozsądnie dysponując własnym budżetem i bogacąc się, niż po prostu wspierając budżet "sąsiada".

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Dzbanem tutaj jestes ty bo nie rozumiesz co czytasz.
   Wyraznie napisalem - chce kupic kubek do picia. Mam wybor kubla FCB i RM. Ktory powinienem kupic?

   Ty za to przeinaczasz to na - Chcesz kupic kubek druzyny ktorej kibicukesz. Co nie jest teza jaka postawilem.

   Jak nauczysz sie juz czytac ze zrozumieniem to wroc i przepros.

   PS. Jakbym mial za oknem fabryke samochodow to najprawdopodbniej bym u nich kupil samochod, bo sa lokalna fabryka i wspieraja rozwoj lokalnej spolecznosci dakac im prace. No i wtedy rzeczywiscie by taniej mi wyszlo bo odpadaja koszta tranportu i dystrybucji. Chyba ze bym chcial kupic Ferrari. Ale wtedy znowu nie ma mowy o kupowaniu tanszego i lepszego bo kupujesz marke samochodu, a nie samochod do konkretnego celu jakim jest przemieszczanie sie, transport rzeczy czy zap?%$$?#anie. Sam sie zaorales tym przykladem. Dzbanie.

   PPS. Istnieje tez takie cos jak wzornictwo przemyslowe, ktore bardzo mocno wplywa na podejmowany wybor przy zakupie. Praktycznie nikt nie kupi super zajebistego taniego jakosciowego kubka jesli bedzie brzydki i niepraktyczny i wybierze drozszy slabszej jakosci ale bardziej ergonomiczny i ladniejszy.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ribelo: Nie nie masz k?!%a kupic Audi. Ale jakbys sie zastanawial miedzy Audi i BMW to ta informacja moglaby miec wplyw na twoja decyzje. I mozliwosc podjecia decyzji o zakupie Audi przez te jedna przeslanke pokazuje ze teza "zawsze kupuje soe tansze i lepsze" jest bzdura. Bo patrzy sie na wiele czynnikow, w ktore wchodzi tez m.in. kraj produkcji. Ja p@?##%!e. Czy wy jestescie normalni?

   To co przedatawiacie to poklosie socjalizmu i biedy fizycznej i umyslowej jaka mamy w PL. Jakbyscie nie mysleli jak homosoveticus jak tu uciulac kazdy jeden grosz na kazdym zakupie i byli bogaci to byscie kierowali sie innymi wzgledami przy zakupie niz tylko cena i jakosc. I tak chociazby robia Niemcy u siebie.

   A u mas milioner Korwin ktory nie ma problemow z zakupem tego co mu sie po prostu podoba p@?##%!i glupoty do plebsu o tym, zeby kierowac sie tylko cena i jakoscia.

  •  

   pokaż komentarz

   Wyraznie napisalem - chce kupic kubek do picia. Mam wybor kubla FCB i RM. Ktory powinienem kupic?

   @za-co: Dla dzbana.

  •  

   pokaż komentarz

   far_away

   @far_away: IP locator for spoj.com: Poland, Oktawave Sp. z o.o. - można? - można!

  •  

   pokaż komentarz

   @senkjuwerymacz: Rynek samochodów jest najlepszym przykładem propagandy narodowej. Volkswagen od dawna ma złą prasę (legendarny diesel 1.9). Mam mapkę z 2015: http://s2.blomedia.pl/www.smartdriver.pl/files/2015/03/kupowane-4-12312.jpg. Nie wiem jak jest teraz, ale wielkich różnic się nie spodziewam. VW rządzi, choć logicznym jest kupowanie tańszych, o podobnych parametrach (Renault) lub lepszych w podobnej cenie (Toyota). Zatem twierdzenie, że nie kupuje się auta, bo jest się fanem marki jest błędne.

  •  

   pokaż komentarz

   @ToksycznyArek: Tu pewnie grają rolę atawizmy w stylu "niemieckie więc solidne" albo "nie kupuje się aut na 'F' - Fiatów, Fordów i francuskich", dochodzi do tego marketing. Trudno tu mówic o "kibicowaniu" jakiejś marce samochodu, dlatego IMO pisanie o fajnbojstwie jakiejś konkretnej marki jest raczej mało sensowne.

   Jesli juz to fajnbojów znajdziemy w przypadku konkretnego modelu auta. Ale tez nei na zasadzie braku jakiejkolwiek krytyki- tylko dlatego że się dany model posiada (albo chce posiadać) i oczekuje się czasem jakiejś informacji, pomocy, mozliwości zakupu taniej części itd.

   Ja kiedyś trochę się udzielałem na jakimś fanbojskim portalu posiadaczy Audi A3 (rany julek, kiedy to było, nawet na jakimś tam zlocie byłem, klasyczne chlanie :D) - ale nie bylo to na zasadzie A3 jest super bo niemieckie a reszta to gówno. Nie, po prostu mozna było z kimś pogadac, zapytać o ew. wyjasnienie problemów, albo gdzie można kupić tanio dobry zamiennik ew. u kogo warto zrobić chiptuning diesla itp.

 •  

  pokaż komentarz

  Trochę lipa z tym porównaniem. Bo pomieszane jakieś niszowe portale z koncernami medialnymi. Onet, wp, interia to duzi dostawcy usług it. Hostingi, domeny, poczta itp mający własne DC w pl. Kolejna sprawa to geolokalizacja IP. Nie zawsze oznacza fizyczna obecność serwera na danym terenie.

  •  

   pokaż komentarz

   @czarnoziem:

   Bo pomieszane jakieś niszowe portale z koncernami medialnymi.

   Nie niszowe tylko patriotyczne. Przyznaj, że hostowanie z Bawarii artykułu o patriotyzmie gospodarczym przez portal z antyniemiecką retoryką jest co najmniej zabawne xD

   Kolejna sprawa to geolokalizacja IP.

   sprawdziłem traceroutem jak ruch leci i się zgadza

  •  

   pokaż komentarz

   @czarnoziem: zdecydujcie się, bo raz piszecie że w polsce nie ma hostingu, który obsłużyłby taki ruch, a drugi raz że to niszowe portale.... tak jak kolega wyżej pisze media które trąbią o obcym kapitale i repolonizacji, jednocześnie wspierają niemiecką firmę... baa swoje dane trzymają u niemców. Ale nie dziwi mnie Twoja wypowiedź, wy pisowcy potraficie wszystko obrócić do góry nogami. W końcu 1:27 to też był sukces

  •  

   pokaż komentarz

   @yuim: „Nie niszowe tylko patriotyczne” - ale jedno drugiego nie wyklucza. Nie wiem kto je czyta ale nie znam nikogo. Te portale są po to aby wyciągać kasę ze spółek skarbu w formie reklamy. Po obcięciu wydatków na gazetę wyborcza i newsweeka gdzieś trzeba przekierować strumień. Ale skoro DC w DE to problem to polecam prześwietlić sprzęt jaki używany jest do hostowania tych serwisów. Żaden nie jest made on Poland!!!

  •  

   pokaż komentarz

   @g3775319: my pisowcy od lat postulujemy żeby hostowane treści opierać nie tylko o DC w Białymstoku ale i przede wszystkim komputer Odra 1305 :)

  •  

   pokaż komentarz

   @czarnoziem:

   Ale skoro DC w DE to problem

   Ale dla mnie to nie jest żaden problem, tylko ze ja nie krzyczę ciągle o zagranicznym kapitale zabijającym polską gospodarkę albo o tym jak to nas Niemcy prześladują xD Pisze po raz setny pod tym wykopem, że to nie jest do końca poważna afera tylko bardziej pośmianie się z tego środowiska.

 •  

  pokaż komentarz

  Media "niezależne" są zależne od PiS-u bardziej niż obecne TVP. Gazeta Polska,,Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl należą do spółki Srebrna, założónej przez Kaczyńskiego. Tej od wieżowców z taśm naczelnika. Inne są powiązane osobowo z politykami PiS-u.Te gazetki, telewizyjki, portaliki to jest chamski, partyjny przekaz dla ludu i mają tyle wspólnego z obiektywnością, co gazetka reklamowa Biedronki z literaturą piekną.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czlowiek_Wielofunkcyjny: w tym kraju zawsze znajdzie się grupka debili twierdząca że GazPol jest niezależny, TVP przedstawia wszystko rzetelnie, a TVN to niemcy i są na pasku PO.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czlowiek_Wielofunkcyjny: wspaniała grafika. I wszystkie gazety na niemieckich serwerach a Ojciec Tadeusz na rosyjskich falach należących do wojska nadaje( ͡° ͜ʖ ͡°)ale przecież to święty człowiek i nie można o nim źle mówić. Głupota ludzka nie zna granic.

  •  

   pokaż komentarz

   @Czlowiek_Wielofunkcyjny: wspaniała grafika. I wszystkie gazety na niemieckich serwerach a Ojciec Tadeusz na rosyjskich falach należących do wojska nadaje( ͡° ͜ʖ ͡°)ale przecież to święty człowiek i nie można o nim źle mówić. Głupota ludzka nie zna granic.

   @pabu: O może będziesz wiedział więcej na temat, który kiedyś usłyszałem ale google nie jest pomocne w jego wyjaśnieniu. Podobno radio maryja ma taki zasięg bo jest na falach, które kiedyś wszędzie były używane jako informacje drogowe (teraz się już używa TMC z tego co wiem - RMF i jeszcze coś ma w Polsce jedynie).
   Czy to prawda? W jakich krajach te same fale były/są wykorzystywane do czegoś takiego?

 •  

  pokaż komentarz

  Czy komuś przyszło do głowy, że mogli wykupić usługę w polskiej firmie która podnajmuje serwery za granicą? (ಠ‸ಠ)