•  

  Jakim cudem z mieczem 50atk. napierdalam mobki po 5/6pkt zdrowia przy czym raz na 10/20 hitow wejdzie jakiś większy dmg ? siła w returningu daje dipsy też? Jakieś porady na początek ? mam zbroje z karczmy a 2 scierwojadow i tak nie ubije poziom trudny bo na normal/easy zablokowany kontent podobno
  #gothic #returning

 •  

  #gothic najgorzej jak przez przypadek wciśniesz nowa gra. Na którym lvl do jarkendaru? ale troceh zjebalem bo poszedłem rozwalić dextera i mi przybiegł skip z pomocą i poszło sie z tysiąc expa jabać bo on wszystkich wybił, chociaż w sumie sam nie wiem czy bym dał rade

 •  

  W razie wybuchu wojny na terenie Polski, jaka jest najszybsza droga ucieczki z tego kraju? (Nikt normalny nie będzie umierał za ten kraj)
  #polska #wojsko #wojna #pytanie #neuropa #4konserwy

 •  

  Mój niebieski postanowił mnie strollować i oświadczyć się w walentynki o 14 XD dostałam też kinderki...

  pokaż spoiler on wie

  Niby się spodziewałam, bo salę mamy klepniętą ale w kwietniu lecimy do Amstedramu i naprawdę mógł poczekać XD wstyd teraz do roboty iść jutro bo będzie, że facet mi się oświadczył w najbardziej lamerski dzień w roku, eh ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  #rozowepaski #zalesie #walentynki #zareczyny
  pokaż całość

 •  

  Czy próba ognia jest trudna, w sensie czy trudno wpaść co trzeba zrobić, bo zastanawiam sie czy jeszcze pogłówkowac i połazić czy może dać sobie spokój i spojrzeć do solucji, jak możecie to dajcie jakieś wskazówki. Druga sprawa to miałem kupić 3 zwoje u ignaza i przynieść do klasztoru, kupiłem trzy i nie ma żadnej opcji dialogowej z magiem, znowu bug czy trzeba coś jeszcze spełnić?
  #gothic

 •  

  Szkoda, że w Gothic 2 nie da się tak szybko zdobyć najlepszych broni jak w jedynce.

  #gothic

 •  

  Mireczki, nadszedł ten moment! Zaczynamy antywalentynkowe #rozdajo z #goodie!
  Do wygrania nowiutka #ps4 (。◕‿‿◕。) Po co masz spędzać #walentynki z dziewczyną, skoro możesz z nowiutką konsolą? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zasady są proste. Specjalna komisja konkursowa złożona z dwóch piwniczaków i jednej niepiwnicznej Mirabelki wybierze właśnie Ciebie, jeśli:
  1) zaplusujesz ten wpis,
  2) przekonasz nas w komentarzu, dlaczego to właśnie Ty powinieneś spędzić Walentynki z konsolą ( ͡º ͜ʖ͡º)

  #konkurs trwa do jutra do 16:00. Wyniki podamy w piątek o 11:00. Regulamin konkursu tutaj. Wygrywa autor najbardziej pomysłowej odpowiedzi. Czas, start!

  ---
  Jak wiecie, goodie uwielbia rozdawać Wam kody rabatowe i najlepsze zniżki (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■) Specjalnie z tej okazji podnosimy więc #cashback na #pysznepl do 6%. Szczegóły tutaj. Promka trwa do soboty, możecie śmiało korzystać!

  Jeżeli Wam się nie poszczęści, a bardzo chcecie kupić sobie konsolę, możecie zamówić ją on-line z programem goodie #cashback. Zwracamy część wydatków na zakupy m.in. w AliExpress, Media Markt, Allegro i RTV EURO AGD. Łącznie współpracujemy z blisko tysiącem sklepów on-line. Szczegóły na temat działania naszego cashbacku znajdziesz tutaj.

  #playstation #konsole #gry
  pokaż całość

 •  

  Jaki jest najlepszy wiek na dziecko? Proszę żeby odpowiadali poważni ludzie powyżej 21 roku życia
  #pytanie

  •  

   @rozowyprzegryw:
   Dzieciom trzeba zapewnić dobry byt, więc trzeba być częściowo ustabilizowanym.
   Jednak należy je przede wszystkim dobrze wychować, być "rodzicem", "ojcem", "matką", a nie "starym", "dziadkiem", "babką". Wg mnie ostatnią granicą jest to umownie 35 lat - gdy nasze dzieciaki będą przeżywać burzę hormonów będzie się mieć się 50-tkę i jeszcze jako takie siły na zmaganie się z nimi.
   Zbyt duża przepaść pokoleniowa może prowadzić do nieufności, zgrzytów, niezrozumienia. Bo co z tego, że będziesz mieć gówniaka i zapewnisz mu dobre warunki, jeśli będziesz już starym pierdzielem nie mającym siły na jego wychowanie, będącym zbyt starym by go zrozumieć, a gdy dziecko już dojrzeje, zacznie sobie układać życie, zrozumie, że w sumie nie byłeś złym rodzicem, to ty już będziesz 60-70 letnim dziadem. Przy dobrych wiatrach zobaczysz wnuczka albo dwa, może zdążysz je chwilę porozpieszczać.
   Dlatego moim zdaniem nie powinno się zbyt długo czekać, bo zawsze będzie "coś", zawsze będzie "kiedyś" i nawet jeśli będzie się to robić z myślą "o dzieciach", to często będą to działania dla samych siebie, które dzieciakom będą mogły zaszkodzić.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (139)

 •  

  #gothic

  Gothic2 NK. Chcę zostać najemnikiem, ale zdobyłem cenny posążek innosa. Czy mogę z nim coś zrobić nie blokując sobie opcji zostania najemnikiem?

  •  

   @HIGH_BEAM: Bonusy zawsze takie same, limit to 1000 złota, najbardziej opłacalne ofiary 20x50 SZ

  •  

   @HIGH_BEAM dodają staty w zależności od gildii
   Mag ma manę
   Pal ma siłę, zręczność manę i HP
   Łowca ma siłę, zręczność i HP
   Siła i zręczność po Max 10pkt

   Nie są zniszczone, tylko skażone mocą poszukiwaczy. I nie wszystkie tylko część. Koło skażonych chodzą poszukiwacze. Czyste są:
   - niedaleko latarni
   - pod mostem bandytów
   - niedaleko kamiennego kręgu w lesie
   - przy drodze do klasztoru
   - w klasztorze
   - pierwsza kapliczka w drodze do piramid/czarnego trolla
   Kapliczki są skażone od trzeciego rozdziału do momentu, aż je oczyścisz jako Paladyn/aż Ulthar powie, że już są ok (4ty - 5ty rozdział).
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (17)

 •  

  Uciekacie z Górniczej Doliny do Khorinis, sprawdźcie kim zostaniecie:

  1. Nowicjusz
  2. Łowca Smoków
  3. Bandyta
  4. Kowal
  5. Strażnik
  6. Mag Ognia
  7. Pracownik na farmie
  8. Najemnik
  9. Paladyn
  0. Myśliwy

  #gothic #glupiewykopowezabawy

 •  

  Mirki pomóżcie.
  Zaczął mi siadać zasilacz w laptopie i muszę kupić nowy.
  Na laptopie (jak i dla tego modelu) podawane jest
  19V-3,16A
  Jednak zasilacz jaki otrzymałem do laptopa ma:
  19V-4,74A
  Jaki zasilacz powinienem teraz zakupić (czy pozostanie przy mocniejszym będzie bezpieczne dla sprzętu, czy słabszy da radę, jeśli mój latpop był fabrycznie "wzmocniony")?

  #laptopy #elektronika
  pokaż całość

 •  

  Trafiacie do Górniczej Doliny, sprawdźcie kim zostaniecie:

  1. Najemnik
  2. Mag Ognia
  3. Nowicjusz
  4. Strażnik
  5. Kopacz
  6. Cień
  7. Szkodnik
  8. Mag Wody
  9. Strażnik Świątynny
  0. Kret

  #gothic #glupiewykopowezabawy

 •  

  To zabawne ile nienawiści i pęknięć dupy może spowodować 15,5 kilo pieska. Zawsze się zastanawiam jak wyglądają te smutne istoty klepiące w swoje lepkie klawiatury jakieś dyrdymały o tym, jak najchętniej skrzywdziliby pieska ze zdjęcia, albo jaki ten piesek jest. Nie, właściwie to się nie zastanawiam, bo nie mam w zwyczaju żyć cudzym życiem, bo mam coś więcej niż wykop. Nie zamierzam się również tłumaczyć obcym ludziom z ich własnych urojeń i fobii, wy sobie zdajecie w ogóle sprawę z tego absurdu? ( ಠ_ಠ)
  Bardzo się cieszę, że takie smutne przegrane ameby siedzą pozamykane w swoich piwnicach, przynajmniej dzięki temu na ulicy spotykam głównie życzliwych ludzi. Świat bez was jest piękniejszy.
  Pozdrowienia od pieska
  #pieseklenek #psy #pokazpsa #smiesznypiesek #fotografia #canon #mojezdjecie i mimo wszystko #dziendobry
  pokaż całość

  •  

   @matra:

   widzisz obcego psa, którego nie znasz, albo nie cmokasz i nie ciućkasz, albo cmokasz i ciućkasz licząc się z tym, że pies na Ciebie skoczy. Bardzo, bardzo proste.

   Z tym się zgadzam, dodałbym jeszcze psa, który Cię nie zna.

   Osobiście większą niepewność odczuwam wobec wałęsających się samopas kundli lub dużych psów, nad których siłą właściciele ewidentnie nie panują. Pewnie nie dasz rady sobie wyobrazić tego, że z pewnych względów, to większość psów, niezależnie od gabarytu, startuje do mojego psa niż na odwrót.

   Niepewność rozumiem, "startowanie" też.

   Still, na ulicy, w parku, czy nawet przy pierwszej wizycie w doku, nikt nie wie, jak wychowujesz swojego psa oraz jak go wychowujesz ¯_(ツ)_/¯ Lęk, niepewność, wycofanie wobec nich jest naturalnym mechanizmem obronnym. Niestety za dużo wypadków z ich udziałem się już wydarzyło i za często trafiają one w nieodpowiednie ręce.
   Dodatkowo ich ciała są zbyt niebezpieczne i jestem zdania, że na posiadanie ich (i "kundli" bez rodowodów), powinno być możliwe tylko przy odpowiednim zezwoleniu, po odpowiednich testach
   pokaż całość

  •  

   @matra: Piszesz, że ludzie mają urojenia, fobię, bezpodstawną niechęć i nienawiść do psów z rasy Twojego.

   Ja jedynie piję do tego, że nie licząc nienawiści, to cała reszta nie jest nieuzasadniona i nie powinna dziwić. Do gatunków większych, wykorzystywanych pierwotnie do walk, polowań, ochrony powinno się podchodzić z wyjątkową ostrożnością, bo w razie wypadku są w stanie wykonać najwięcej szkód. I to nie zazwyczaj nie "fobia", a zwykły lęk, instynkt samozachowawczy, których raczej nie powinno się "przepracowywać". pokaż całość

  • więcej komentarzy (81)

 •  

  Mirunie, jaka jest najsilniejsza broń 2h w #gothic2 (vanilla) którą można zdobyć w 1 rozdziale (albo na początku 2)? Póki co mam dwuręczny miecz paladyna (40 dmg), podobno można dorwać gdzieś miecz 55dmg a coś jeszcze silniejszego?
  Btw nie umiem w kowalstwo i jestem w milicji (konfidencja 100% xd)
  #gry #gothic

  pokaż spoiler inb4 "hurrhurr czemu nie grasz w NK zjebie"
  Bo nie, preferuję wanilkę i mam wyjebane, idź być nocokrukowcem gdzie indziej
  pokaż całość

  •  

   @TotalDisaster:
   Jak dojść do tej jaskini (Od Grimbalda) - przechodzisz przez kamienny łuk i idziesz prosto trzymając się prawej strony, przy jaskini będą kretoszczury.

   Problem jest jednak taki, że nie będziesz w stanie założyć tej broni, bo Strażnik może się nauczyć max 60 siły (Ingmar uczy paladynów, a Torlof najemników - choć może jak się u niego wcześniej uczyłeś, to pozwoli ci się u niego uczyć). Dopiero Brutus w zamku może ci podbić do 75.
   Żeby założyć smoczą zgubę musiałbyś zabić Jaspera, otworzyć jego kuferek, by zdobyć amulet +15 siły i zdobyć jakoś pierścień dodający siły (jeden ma chyba ork szaman w jaskini w wulkanie).
   Ewentualnie możesz się jeszcze postarać zabić orka elitę i wziąć jego miecz (50/70).
   pokaż całość

  •  

   @TotalDisaster: W 3cim rozdziale weź sobie broń od Harada, bo po ulepszeniach nie znajdziesz nic lepszego (70-85-100 dmgu).
   Jak ci zostało dużo PNów, to możesz się pobawić w magię. Drugim spellem można zabić na strzała demona xD W leczenie nie inwestuj - jeden z orków w 5tym rozdziale będzie miał najlepszą runę leczenia.

  • więcej komentarzy (15)

 •  

  Jakieś fajne buildy dla casualowego gracza w Skyrim (nie lubię rozwalać gry jakąś przesadzoną alchemią czy sztucznie maxować kowalstwa od samego początku), który do tej pory był jedynie łotrzyko-złodziejem skradającym się z łukiem? Myślałem o najzwyklejszym orku z dwuręką, ale pewnie rozgrywka byłaby baardzo nudna, więc może coś magicznego?

  PS, wiem, że w TES nawet ork-nekromanta czy high elf-warrior prędzej czy później będzie niszczył wszystko, ale chciałbym w miarę 'miękko' zacząć grę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #skyrim #theelderscrolls #rpg
  pokaż całość

  •  

   @piekny-patus: Może trochę późno, ale:
   -miecz + tarcza (ciężka zbroja/lekka zbroja + magia przemiany, przywracania)
   -2 miecze/miecz+sztylet/buława+sztylet (mając w lewej lekką broń szybciej się atakuje)
   *Ork - op moc specjalna
   *Mroczny Elf/Nord/Breton - wrodzone odporności
   *Argonianin/Redgard - regeneracja hp/kondycji (to drugie można zastapić zupą warzywną)
   Power ataki dwoma brońmi, czy udane blokowanie tarczą są dość satysfakcjonujące, a jednocześnie nie jest się tak ociężałym jak przy broniach dwuręcznych (dodatkowo jest więcej ciekawych unikatowych broni jednoręcznych niż dwuręcznych, a to może być istotny aspekt przed wylevelowaniem kowalstwa i zaklinania - które wg mnie są trochę zbyt OP)

   -mag oparty na destrukcji - ciekawa postać, ale wolno się lvluje, ma słabe skalowanie i wymaga z czasem wylevelowanie zaklinania
   *breton/mroczny elf/wysoki elf

   -mag oparty na przywołaniach - mocne, przyjemne, można łączyć z wojownikiem/łucznikiem, można sie śmiało obyć bez zaklinania i kowalstwa, czy magicznych szat
   *breton/mroczny elf/wysoki elf

   -assasyn - sneaking, zabijanie łukiem/sztyletem, można wyjątkowo wzmocnić magią iluzji
   *khajit/leśny elf/mroczny elf/argonianin mogą mieć ułatwiony początek dzięki bonusowi do skradania
   pokaż całość

 •  

  Czy jeśli mam założony sekret Spellbender a przeciwnik rzuci na stronnika Shadow Word: Death to spellbenderka zginie pomimo tego, że ma 1 ataku? Gram tyle czasu w tą grę i nie pamiętam jak działa ta interakcja.
  #hearthstone

 •  

  Jeśli nie oddamy Skipowi paczki od Baltrama w Khorinis, możemy ją dostarczyć później, w obozie piratów.
  Mówiąc Henry'emu o posiadaniu takowej, zapłacimy o 100 szt. złota mniej za wejście do obozu ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚

  #gothic

 •  

  Jest 3.40 w nocy.
  Zaplusuj a Twoja BELKA nigdy się nie złamie pod wpływem sił gnących

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: 1549766446635.jpg

 •  

  #gothic #gothic2

  pierwszy raz chce przejsc G2:NK magiem ognia - kiedy isc do klasztoru z tym 1k i owca? asap? Robic sie w lucznictwo zeby tluc z pik/luku?

 •  

  Udało mi się jakieś czas temu skończyć tego nieszczęsnego Gothic II: Noc Kruka i krótko mówiąc zawiodłem się mimo wszystko. Fabuła jak i klimat są świetne w tej grze, grafika również dość ładna jak na rok produkcji. Miasto nocą wygląda pięknie i te spadające gwiazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do ścieżki dźwiękowej jest ok ale nic specjalnego jak dla mnie a grę przeszedłem w 28 pełnych gry godzin, dość dużo.

  No i wrażenie robi również to że każda postać ma swój "grafik" dnia jak i nocy ustalony nawet w wielu nowszych grach brakuje takiego rozwiązania.

  Niestety zdecydowanie więcej rzeczy jest spartaczonych, zaczynając od poziomu trudności który dla gracza który nie spędził z nią jakiś 15 lat i nie przeszedł jej 121 razy jest po prostu zbyt duży a w pewnych momentach jeżeli źle rozdamy statystyki i nie zainwestujemy w odpowiednie zwoje może się okazać że nie przejdziemy do kolejnego etapu z powodu takiego że nasi przeciwnikom ktoś zwyczajnie wpisał zbyt dużo liczb w linijkę z dmg i hp. Lubię trudne gry ale jeżeli ta trudność wychodzi z mechaniki gry a nie z sztucznego podnoszenia statystyk jak to zrobiono w NK.

  No i jak jesteśmy przy poziomie trudności to od trzeciego rozdziału gra staje się zbyt łatwa a im dalej tym nic nie jest dla nas zagrożeniem przez co gra również dużo traci, moim zdaniem poziom trudności jest po prostu źle zbalansowany.

  Wiele bugów, ile razy npc się zaciął i nie mógł iść swoją ścieżką tylko kręcił się w kółko albo moja postać utykała gdzieś w teksturach to nawet nie zliczę, ale mistrzostwem były smoki, bałem się że jednak moja postać będzie zbyt słaba i nie dam sobie z nimi rady a KAŻDY smok się bugował i nie mógł się ruszać a ja sobie strzelałem kuszą aż zdychały stojąc w miejscu.

  Epickie i niezapomniane te walki były ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  Najgorszy jest automatyczny wybór celu ataku, nie wiem po jakiego...gra zamiast wybrać na cel wroga to wybiera za każdym razem sojusznika, niemal za każdym razem gry chciałem wziąć udział w walce padł npc któremu chciałem pomóc aż po czasie nie brałem udziału w tych starciach i czekałem aż się sami powybijają, wiele razy zdarzyło mi się również wyjść poza tekstury, wyjątkowo wiele jest tutaj takich miejsc jak i możliwości by latać po górach w których kompletnie nic nie ma jak i elementów które są źle rozłożone i "wiszą" częściowo w powietrzu np. drzewa czy pniaki.

  A co do systemu walki to jest ok ale wolałbym móc samemu wybierać cel ataku tak jak i cel dla łuku i kuszy, dzięki temu mógłbym uczestniczyć w walkach a nie latać w kółko bo i tak każde uderzenie prędzej zabije sojusznika niż wroga...na szczęście w G3 ktoś ruszył łbem i to zrobił.

  No i misje które w większości wymagają od nas biegania byle jak najdalej, dość szybko robiłem je tylko po to mieć zrobione niż z ciekawości co mam robić...

  No i zakończenie, dość słabe i po co braliśmy tych pacanów skoro i tak żaden się nie ruszy by pomóc a ten Xardas...na szczęście w G3 można go zabić :)

  Szczerze oceniłbym tą grę na 6+/10, koniec końców jak już zobaczyłem jak wygląda walka ze smokami to chciałem tylko zakończyć grę jak najszybciej.

  Teraz myślę by spróbować przejść g1 ale boję się :x

  #gothic #gothic2 #gothic2nk #gry #staregry #recenzja
  pokaż całość

  źródło: gameradar.pl

 •  

  Tak w ogóle to troche jest głupie. Cały g1-g2 walczymy z wojskami ciemności, mordujemy hosk-paka, generała i całą armię smoków, w ogóle robimy mega dużo a później co? G3 i yyyyy... "no orkowie przyplyneli galerami i podbili Khorinis" no zarabista fabula xD #gothic

  •  

   @JakTamCoTam: Tak jakby nie patrząc, to chyba tylko fabula jedynki została dopracowana, w dwójce już zaczyna się jazda na skróty (z początku miał być dodatek do jedynki zamiast niej?), a w trójce to już jazda na całego. Za dużo rzeczy do ogarnięcia, za małe studio i za mało czasu. Może jakby Piranhye miały po 6 lat na robienie kolejnych części (tak jak robi to Bethesda), to całe uniwersum miałoby ręce i nogi, i funbase wykraczający poza Europę Centralną i Wschodnią. pokaż całość

  • więcej komentarzy (8)

 •  

  Dobra, skończyłem Gothica 2: NK, tu moja mała recenzja. Będą spoilery z jedynki i dwójki jak ktoś nie grał, no i to będą takie wrażenia ze wszystkiego, może to nie mieć żadnego ładu i składu. Chciałbym się dowiedzieć jak to widzicie ze swojej strony, dlaczego ta gra się wam tak podoba. Będzie długa opowieść całej mojej przygody, a na końcu wszystkie zastrzeżenia jakie miałem do tej gry.

  Do Gothica 2 podszedłem trochę ponad pół roku po skończeniu jedynki. Pomimo całego tego systemu sterowania, przestarzałego silnika gra bardzo mi się podobała. Klimat, który było czuć od samego początku, twarda ręka Gomeza i pewna hierarchia w Starym Obozie, gdzie jednak każdy był skazańcem i szują i liczyła się tylko i wyłącznie siła, im silniejszy byłeś tym wyżej się piąłeś. Mistycyzm Obozu na Bagnach, ich kult i oczekiwanie na Śniącego, no i Nowy Obóz. Tam trochę bieda była jeśli chodzi o samych wojowników, no ale mieli magów wody, ze swoimi motywacjami i planem wykorzystania rudy(bardzo podobał mi się motyw że złoto nie ma tam znaczenia, liczy się tyllko ruda).

  Historia była super (chyba)od początku do końca, zwroty akcji, byłem non stop ciekaw jak to wszystko się zakończy. No i oczywiście świetna Polska lokalizacja. Po zakończeniu G1 nie chciałem od razu grać G2, chyba przez sesję. Zostawiłem sobie ten creme de la creme Gothica na później.

  No i dochodzimy do tego później. Naczytałem się jak to G2 tylko z Nocą Kruka, więc odpalam. Początek był trochę durny, ledwo zabiłem śniącego, a tu budzę się u Xardasa, bo znowu wieeeelkie zło, trzeba odzyskać P O T Ę Ż N Y artefakt i ja muszę to zrobić bo jestem wybrańcem. No dobra, ledwo zabijam wilka, ale idę.

  Pierwsze 2 rozdziały były spoko, zdobywam powoli doświadczenie, ekwipunek, robię zadania w mieście i jest spoko. Tu nie wiem jeszcze czy chcę do paladynów, czy do najemników, tu mi jacyś ludzie giną, staram się dostać ogunie do tego potężnego Lorda Hagena, co to lamusów do siebie nie przyjmuje.

  Nadszedł czas na powrót na stare śmieci, wracam do Górniczej Doliny. No i tu mi Gothic pokazał jakim jestem jeszcze cieniasem, najłatwiejszy ork ma mnie na 2 hity, a oni jeszcze biegają w parach. Wrzucałem tu nawet jak zrzucałem ich z mostu, zacząłem się zastanawiać czy nie przyszedłem tu aby za wcześnie. Dość powiedzieć, że eskortując Diego to on raczej eskortował mnie i nabijał mi exp. zabijając wszystkie potwory po drodze. Swoją drogą szkoda że większość tych istotnych postaci z poprzedniej części tutaj okazała się prawie nieistotna, jedna misja na odnalezienie Diega czy Gorna, a potem nie mają już nic wspólnego z główną linią fabularną.
  Pojawienie się poszukiwaczy było dość ciekawe, chociaż po zabiciu pierwszego okazało się że wcale nie są tacy straszni(pewnie za małolata by robiło to większe wrażenie), no i dalej już tylko wkurwiali, bo nie byli zbyt wielkim wyzwaniem.

  Dobra, lecimy przez portal. Nie spodobała mi się implementacja dodatku, gdzie muszę skończyć go najpierw, żeby ruszyć dalej z głownym questem gry. Dalej musi za mnie wszystko robić inny npc, bo postać ciota, broń gówniana bo im większe staty tym ciężej dobić do kolejnej broni(miecz 50 obrażeń i 25 siły, następna 55 obrażeń i 55 siły, no kurwa xD).

  Sam dodatek - znowu wielkie, wielkie zło, nie wiem które było bardziej złe, z dodatku czy to główne. Historia piratów mnie nie interesowała, nie chciało mi się biegać za jakimś rumem, czy robić innych nudnych misji. Postać tego kapitana(nie pamiętam nawet już jak mu było), trochę spierdolona. Na początku raczej wkurzał, tutaj się pojawił, tutaj coś przysapał, ale bez szału, dopiero jak wszedł do obozu bandytów i napierdolił wszystkim to nabrałem do niego szacunku. No ale to już koniec jego roli w tej grze, do widzenia xD

  Obóz bandytów i szukanie tabliczek już lepiej, historia z Krukiem dość ciekawa, chociaż spotkanie i walka z nim trwała ze 20 sekund. No i teraz co, wielkie zło tutaj pokonane, powrót do głównej linii fabularnej. Wyrwali mnie z niej na parę czy paręnaście godzin i jakoś nie mam wielkiej ochoty do niej wracać, chyba nic się tam zbyt ciekawego nie działo do tej pory.

  Ale, jeden plus z tego dodatku jest taki, że mam szpon beliara. W końcu gram już te kilkanaście godzin, to chyba pasuje żebym był w stanie poradzić sobie z orkami. Wracając do Górniczej Doliny i stając przed zadaniem oczyszczenia przedzamcza z Orków, byłem już sfrustrowany grą i odkryłem jej jedną z największych moim zdaniem wad, w stosunku do części pierwszej. Otóż nie można już pojedyńczo wyciągać potworów, bo leci na ciebie zawsze cała chmara. W związku z tym zamiast walki mamy zazwyczaj festiwal spierdalania, szukania blokad i bugów dla przeciwników. Biegałem jak debil dookoła zamku z parunastoma orkami na karku, i ciachałem ich na tym taranie. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś odpuścił sobie to ekspowisko i robił to w inny sposób, jeśli nie chciał siedzieć tam kilku godzin.
  Co do gliczów, to nie zliczę razy ile się na czymś błokowałem, jakieś zjazdy postaci po stromym zboczu, wpadanie do wody wyprostowanym i czekanie aż zejdzie pod wodę żeby się móc ruszyć - tragedia.

  W międzyczasie zacząłem ogarniać, że na farmie Onara nic ciekawego się już nie zdarzy, nikt tam nie ma żadnych motywacji, a żadnego starcia najemnicy-paladyni się nie doczekałem. W ogóle cała gra już chyba powoli zmierza ku końcowi, bo zauważyłem na jakiejś stronce, że z każdym rozdziałem ilość zadań spada na łeb, na szyję.

  Dobra, dochodzimy do kolejnej żenady jaką są smoki. Tutaj zacząłem przeklinać tych, którzy polecali noc kruka, kiedy zobaczyłem jak wygląda walka ze smokiem. Pierwszy spoko, pomogli mi łowcy. W drugim myślałem że mnie chuj strzeli, jak mnie zaczął wyrzucać tym ogniem w górę i w zależności od widzimisię gry spadałem na ryj zabijając się, albo nie. Smoki są nie do przejścia bez zwojów, jeśli chce się grać zgodnie ze swoją profesją, bo sukinkot w momencie się leczy. Więc czytając jak ludzie sobie z nimi radzą, to albo demon który za nich wszystko robi, albo deszcz ognia na 3 hity. Serio tak to powinno wyglądać? Kamiennego udało mi się zabić z przyzwanym golemem, kiedy złapałem go w glicz i mogłem napierdalać lewo prawo aż zginął. Z Biffa nie miałem żadnego pożytku, bo mu najebałem na samym początku i nie miał broni, bił się ze wszystkimi na pięści i nic nie robił. Od tego momentu przyzywałem już tylko demony i miałem wszystko w dupie(oczywiście sam też napieprzałem smoka, żeby poczuć że mam na coś wpływ, mogę coś zrobić w tej walce). Przez tą durną mechanikę walki dojście do smoków to też był nieskończony festiwal spierdalania przed jaszczurami, bo 2 sekundy w takiej chmarze i cię nie ma.

  Zebranie drużyny na wyprawę to idiotyzm. Tylu chłopa wziąłem do pomocy, żeby siedzieli tylko na łajbie i łaskawie najebali raz kilku orków, jeszcze z wontami do mnie, mimo że sam wszystko robię. Plus za to jak pięknie wyglądał statek w jaskini.

  Myślałem że dostanę na koniec przynajmniej jakiś fajny finał, dowiem się kto za tym stoi, ten cały wszechpotężny, co to ho wychwalali wszyscy moi wcześniejsi przeciwnicy. Kogo widzę? Kurwa smoka. Gość nawet kurwa imienia nie ma, tylko się nazywa Smok-ożywieniec. To jest ten mój schwarz charakter, ten finał do którego dążyłem przez 40 godzin. Chuj wie kim jest, przybył żeby zniszczyć i mówi że mi najebie tak jak wszyscy poprzednicy.
  No i najebał mi. Wiele razy. Demon nie pomaga, przyzwiesz drugiego to zacznie napierdalać tego pierwszego(xD), a jak nawet obaj będą bić smoka to nic to nie da, zjadą mu z twoją pomocą może 1/6hp, ty tylko łykniesz potkę a ten skurwysyn już ma full hp odnowione. Próbujesz go napierdalać z bliska - fiu do góry i albo Bezi upadnie i tylko głupi ryj rozwali, albo umrze jak ostatnia ciota, z chuj wie jakiej przyczyny. Jeszcze oczywiście w tym zamęcie postać prędzej pierdolnie swojego demona niż smoka, bo przecież na pewno mi o to chodziło. Jakieś czary mam na ożywieńców, pomniejszanie - nie działa.
  Nic nie było do tej pory tak frustrujące jak ten smok, to nie była walka na zasadzie znajdź słabość przeciwnika, czy wykorzystanie twoich umiejętności, tylko na zasadzie - czy będziesz miał farta, czy nie? Po nie wiem, 30-40 minutach walki już chciałem użyć kodów, bo nie miałem już żadnej motywacji, chciałem tylko zobaczyć jak to się zakończy. Przejrzałem jeszcze zwoje jakie miałem, oprócz deszczu ognia który zabierał 1/3-1/4 hp wziąłem jakieś inne gówno. Lecę bez większej nadziei, bo poprzednie czary nie działały, a tu... czar zabiera smokowi prawie całe hp, szybki deszcz ognia i koniec. Cała ta praca przez całą grę, inwestowanie w siłę, bronie i umiejętność walki, żeby zabić głównego bossa 2 zwojami znalezionymi gdzieś na oszczanej ziemi w podziemiach (╯°□°)╯︵ ┻━┻

  Końcówka jeśli chodzi o historię była gówniana na maxa, tyle co mi się podobało polttwist, że Xardas okazał się złym i podjebał moc tego kapiszona.

  Koniec spamu, teraz dlaczego uważam, że ta gra jest gówniana:
  - jeden wielki festiwal bugów i gliczów, cała gra kręci się wokół tego jak te bugi wykorzystać,
  - walka z kilkoma przeciwnikami to też spierdalando i bugowanie przeciwników w różnych miejscach,
  - walka w tej grze to ogólnie bardziej liczenie na farta niż same umiejętności(mówię głównie o walce ze smokami i mocniejszymi przeciwnikami),
  - fabuła jest beznadziejna, nie ma klilmatu, ani pomysłu jedynki,
  - nieciekawe postaci, ich historie - lamus Pyrokar co nic nie wie, Lord Hagen do którego tak ciężko się było dostać, który nic nie robi w dalszym etapie, Xardas, który w pierwszej części był tajemniczym, mocarnym nekromantą, a tutaj jest dziadem mowiącym ci co robić przez całą grę, z zamku to nawet nikogo nie pamiętam, przywódca najemników Lee co nic nie robi, Olaf z którym gadasz raz przez całą grę,
  - dodatek Noc Kruka, który(moim zdaniem, chociaż nie grałem w wersję bez dodatku) zaburza cały system rozwoju postaci, a przez to przyjemność z gry,
  - Zwój2Win, czyli dajemy mocne zwoje za 5(!) many, bo nie potrafimy zrobić tak rozgrywki, żeby dało się to przejść zgodnie z twoją postacią. Bez leczenia smoków jakoś by dało radę to zrobić, tutaj zwalam na NK.

  Ogólnie cała gra wygląda jakby studiu kończyły się pieniądze czy czas i dokończyli ją na szybko skracając rozdziały i robiąc nieciekawy finał, niezbalansowaną, nieprzemyślaną rozrywkę. Mogę tu tylko docenić jak robione są teraz gry, jak dużo czasu i dbałości poświęcane jest na dopieszczenie współczesnych gier.

  Cała ta moja tyrada powstała dlatego, że chyba żadna gra w moim życiu mnie tak nie zawiodła. Dlatego że jedynka mi się bardzo podobała, a do tej gry chyba nigdy nie wrócę(chyba że vanilla, żeby zobaczyć jak to tam wygląda) i dlatego że nie mam pojęcia dlaczego wam się ona tak bardzo podoba. Chyba muszę obejrzeć na nowo dokument arhn.eu o Gothicu, bo aż nie dowierzam w to jak mnie ta gra wkurwiła.

  I miejcie też wzgląd na to, że nie każdy tę grę przechodził po milion razy, wie gdzie jest każda bron, każda tabliczka sił czy wszystkie myki-triki.

  G1>>G2:NK, takie jest moje zdanie

  #gothic
  pokaż całość

  •  

   @nightmarenight:
   @kRpt:
   @Jurigag:
   Ale on opisuje swoje doświadczenia z pozycji gracza, który podchodzi do tej gry pierwszy raz xD
   Chciałbym zobaczyć jak wy za pierwszym razem wbijaliście 58 lvl, czy 200 siły, braliście na klatę 6 jaszczuroludzi, czy zabijaliście smoka normalnie mieczem. Kurwa, no ja wiem, że grupa graczy Gothica, to po części Januszerka wśród graczy, no ale bez przesady. 38lvl, 120 siły jak na pierwszy raz nie jest tragedią, szczególnie, że pewnie nie popierdalał po całym świecie za jakimiś wiecheciami, czy kamiennymi pierdołami.
   Niestety, ale w NK walka w wielu momentach jest niesatysfakcjonująca, szczególnie, gdy nie ma się połowy z niej wyrytej na pamięć. I to jest największa wada Nocy Kruka - poziom został ustawiony pod fanów przez co poziom wejścia stał się bardzo wysoki (chyba najlepszą opcją byłoby danie kilku poziomów trudności).
   pokaż całość

  •  

   @nightmarenight: w sumie sam trochę przyjanuszyłem. Chyba poziom trudności (i próby jego obrony) w NK za bardzo mnie triggeruje. Pora zaparzyć sobie meliski i przerzucić się na pasjansa.

  • więcej komentarzy (19)

 •  

  Miałabym takie pytanko małe. (ʘ‿ʘ) Co się stanie jak satelita/rakieta dotarłaby na koniec wszechświata? Odbije się od "niewidzialnej ściany"? Spowoduje jakiś wybuch? Wyparuje? Są na to jakieś teorie? Kompletnie nie mam o tym pojęcia ale jakoś tak mnie naszło. ( ͡º ͜ʖ͡º) #astronomia #kosmos #eksploracjakomosu #ciekawostki

  •  

   @Booty_Gurl:
   Ogólnie są tylko hipotezy, zazwyczaj mówiące o nieskończoności wszechświata lub innych wszechświatach. Jest też możliwość, że nic tam nie ma, z tym, że to jest najbardziej dosłownie "nic" - nie ma przestrzeni, czasy, żadnych sił, co w sumie ciężko pojąć, bo nawet jeśli myślimy o "niczym", to zawsze tam będzie i czas, i przestrzeń.

   źródło: youtube.com

  • więcej komentarzy (34)

 •  

  Zrobiłem sobie zdjęcie z moim ulubionym gwiazdozbiorem (ʘ‿ʘ)
  Mowa oczywiście o Orionie, laser wskazuje konkretnie na jego pas. Jest to jeden z najbardziej charakterystycznych zimowych gwiazdozbiorów na naszym niebie. Ponad drzewem widać aktualnie najjaśniejszą gwiazdę na niebie (zaraz po Słońcu ( ͡° ͜ʖ ͡°)) - Syriusza. Na lewo od pasa, widać zabarwionego na żółto - czerwonego nadolbrzyma - Betelgezę. Po przeciwnej stronie pasa możemy dostrzec Rigiela - najjaśniejszą gwiazdę w Orionie.

  #fotografia #sakowisz #tworczoscwlasna #ciekawostki #astronomia #astrofoto #kosmos
  pokaż całość

  źródło: sakowi.cz

 •  

  Robić redukcje dalej ? Czy juz wystarczy (1,8m here xD)? #mirkokoksy #dieta

  źródło: embed.jpg

  •  

   @LukasDiesel: Dlaczego jesteśmy skazani na socjalizm, a postulaty całkowitego odrzucenia systemu podatkowego i pełnej prywatyzacji nie przejdą?
   - państwo traci władzę i możliwość opieki nad obywatelami
   - które przejmują przedsiębiorstwa, które mogą się dopuszczać nieuczciwych praktyk w celu własnych korzyści
   - mamy XXI wiek, znajdujemy się w centralnej Europie. Nie możemy sobie pozwolić na przyzwolenie, na głodowanie i umieranie ludzi bo są biedni (niestety nawet jeśli da się dzieciom i chorym możliwość pracowania, to nie otrzymamy pewności, że ktoś ich zatrudni - przecież będą gorsi od zwykłych pracowników, a państwo przecież nie da nam kasy, czy ulg podatkowych, bo podatków nie będzie)
   - w utopii może coś takiego posłużyć jako motor napędowy dla całego społeczeństwa, w praktyce rosnące dysproporcje mogą prowadzić do rewolucji, gdzie biedni przeciwstawią się bogatym i będą się starać zaprowadzić równość (chyba już kiedyś się coś podobnego zadziało ( ͡º ͜ʖ͡º) ). Dodatkowo:
   *oczywiście w razie rewolucji bogaci z dostępem do broni mogą się bronić, bo zapewnią sobie dostęp do broni, jednak likwidując rewolucjonistów będą tracić swoich pracowników, a więc sami będą ponosić straty
   *klasy biedniejszej/niższej jest zawsze więcej, więc w ramach takiego konfliktu ciężko będzie o wygraną (w razie porażki znowu może zapanować komunizm).
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (34)

 •  

  po niespełna godzinie czas pożegnać się z gównianym modem "retrning 2.0" w mieście co rusz losowy strażnik zagaduje mni i krzyczy "alarm" po czym powala mnie na ziemie i dobija XD #gothic

 •  

  Jeśli codziennie obejrzycie jeden odcinek GoT, to zdążycie obejrzeć wszystkie odcinki GoT-a do premiery ostatniego sezonu
  #got #graotron #protip #seriale

 •  

  Nie lubię ludzi którzy obdzierają takie gry jak Gothic z magii. Wszystko idealnie wykalkulowane, gdzie ile na jaki lvl u kogo, w którym momencie itp. przykładowo dodawanie punktów nauki nie w piątkach bo jak da 1 pkt mniej to zaoszczędzi w przyszłości czy kiedy czytać tablice żeby ich nie zmarnować albo zbierają całą grę grzyby żeby sobie dodać pkt many.
  Gdzieś widziałem jak jakiś gość się pytał jakim buildem grać. Kurwa typie cisnij jakim chcesz ta gra to nie jest fizyka kwantowa żebyś miał mieć trudności z czymkolwiek, ba dla starych wyjadaczy jest w chuj prosta.
  Takie rzeczy są ważne w multi gdzie grasz przeciw żywym graczom i ich musisz przechytrzyć.
  Jeszcze rozumiem że ktoś przechodzi po raz setny i chce zrobić jakiegoś koksa ale jak jesteś świeży to sobie odpal i delektuj się, powoli bez pośpiechu a przede wszystkim nie myśl za dużo bo ten tytuł tego nie wymaga.

  Pozdro 600 na rejonie

  #gothic
  pokaż całość

  •  

   @korporacion jestem przykładem gracza o którym pisałeś. Po prostu lubię cyferki, numerki, proces samego planowania postaci.
   I jak ktoś nieobeznany prosi o porady to często piszę tym pójściu tam, tam, oszczędzaniu tych kilku punktów. Bo taka NK nie jest prosta i złym rozwojem można sobie jeszcze bardziej utrudnić grę. Często ludzie porzucają tę grę z tego powodu. Czym innym jest powolne delektowanie się, a czym innym poczucie niemocy. pokaż całość

  • więcej komentarzy (9)

 •  

  Jaka talie zbudować jak jestem noobem co na kjubloku wbija z trudem 17 rangę?
  #hearthstone

 •  

  Dobra V rozdział w Gothic 2 NK zbliża się ku końcowi.
  Właśnie zebrałem ekipę na Dwór Irdorarth.
  Jak myślicie, Beliar obsra zbroję?

  #gothic #gothic2 #heheszki

  źródło: ird_team.jpg

 •  

  Teraz już wiecie dlaczego Orkowie nie korzystali z taranu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #gothic #gothicowememy

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Edi93

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)