U nas w UK noszę czteroipółkilogramowe arbuzy ważące cztery kilogramy. Jak to możliwe? To pewnie przez skomplikowany system luster.

 •  

  Mirki ze stolicy Dolnego Śląska... Gdzie na Rynku w weekend można zaparkować za darmo (lub za niewielką opłatą) w porze obiadowej?

  Najchętniej okolice Wita Stwosza, Kotlarskiej, ale niekoniecznie, jeśli nie ma. Da się po prostu na ulicy czy prawdopodobnie ulice wokół pękają w szwach?

  Najpewniej przyjedziemy we trzy, cztery samochody.

  #wroclaw

  +: Cronox
 •  

  Mirki, rezygnacja z jogurtu naturalnego na rzecz serka wiejskiego? Liczy się #redukcja. ;-)
  Rano na śniadanie jem jogurt naturalny (ok. 180 g) z dodatkiem płatków owsianych (sam mieszam, a nie kupione razem), a potem serek wiejski (ok. 200 g).
  Widzę, że jogurt ma 4,5 grama białka i 6 węgli (cukrów) na 100 gramów, a serek wiejski 11 g białka i 1,5 g węgli (cukrów) na 100 gramów. Płatków owsianych nie liczę...

  Teraz pytanie, czy lepiej odpuścić ten jogurt i zjadać dwa serki wiejskie z rana? Cel: zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej oraz uzyskanie większej masy mięśniowej (tak, wiem, bez ćwiczeń się nie obejdzie, więc je wykonuję ok. trzy razy w tygodniu ;-).

  Wołam @rotero i @Grzesiek1010

  #mikrokoksy #chudnijzwykopem #odchudzanie
  pokaż całość

 •  

  Drogie #mikrokoksy. Izotoniki i banany na redukcji? Moim celem jest zmniejszenie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie, ale idzie dość ciężko, więc zastanawiam się, czy nie "przyciąć więcej" i powinienem odpuścić w porze treningu (oraz przed i po) napoje izotoniczne, a zastąpić je wodą. Dziś zauważyłem, że tam jest 26 gramów cukrów...
  Kolejna kwestia - czasem zjadam jakiś baton (typu Mars, Milky Way, Twix) przed treningiem (by mieć trochę energii), a banana po (a po półgodzinie czy maks. godzinie dwa, trzy jajka lub białko 'Whey'). Zrezygnować z banana i batonika? Wolę mieć mniej energii na treningu (ale spalać tkankę tłuszczową) niż ćwiczyć jak nakręcony, ale nic nie spalać.
  Ważniejsze jest dla mnie schudnięcie niż fakt utraty masy mięśniowej (temu ostatniemu staram się przeciwdziałać, biorąc BCAA (pięć gramów przed i pięć po treningu)), co nie oznacza, że chcę zaniedbać regenerację...

  PS Istotna uwaga - nie chodzi mi o siłownię, lecz raczej trening ogólny (obwodowy, funkcjonalny?). Zwykle trochę skakanki, "deska" (w różnych konfiguracjach), brzuszki, dipsy, przysiady (również z kettle'ami), pompki, troszkę biegania (ale mało), podciągania i wiele innych. Ogólnie rzecz biorąc, ćwiczenia bardzo urozmaicone, ale raczej mające niewiele wspólnego ze sztangą czy hantlami.

  #redukcja #chudnijzwykopem
  Wołam @Grzesiek1010, bo po sylwetce domniemuję, że zna się na rzeczy. ;-)
  pokaż całość

  •  

   @Grzesiek1010, dobra, czyli na redukcji mimo wszystko taki posiłek jest w porządku? A te surówki też czy powinienem je zamienić na coś innego?

  •  

   @NigdyNieJemNaCzczo:

   pora jedzenia posiłku w ciągu dnia nie ma znaczenia
   liczba posiłków w ciągu dnia nie ma znaczenia
   liczba kalorii w ciągu dnia nie ma znaczenia

   Znaczenie ma liczba kalorii dłuższym okresie, np. w ciągu tygodnia, dwóch, trzech. Jeżeli w takim czasie będziesz jadł średnio dobowo więcej niż potrzebujesz, organizm przestawi się na tryb "magazynowanie" (nie nadąży zużywać/spalać kalorii). Jeżeli będziesz jadł mniej, właczy tryb "korzystanie z zapasów/redukcja".

   Nie przejmuj się takimi pierdołami jak wpływa dana obróbka cieplna na posiłek, i ile dokładnie gramów zjesz.
   Surówki traktuj jak bez kaloryczne, warzywa do każdego posiłku i będzie ok.
   pokaż całość

  • więcej komentarzy (12)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika NigdyNieJemNaCzczo

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Popularne tagi NigdyNieJemNaCzczo

Osiągnięcia (2)