•  

  @Netia_Official jak to jest, że oferty dla nowych klientów są dużo lepsze od tych dla przedłużanych umowę. Konsultanci oczywiście jak mantrę powtarzają, że oferta, którą mi proponują jest również bardzo atrakcyjna, ale nawet mój pies wie jaka to bzdura...
  #netia

 •  

  Mam taki problem. Kupiłem jakoś w marcu zeszłego roku telefon przez allegro, pech chciał że na fakturę vat marżę (nie zauważyłem tego wtedy, mój błąd). Telefon nowy, z gwarancją producenta itd. No i jak się okazało już po miesiącu użytkowania, posiadał prawdopodobnie wadę fabryczną aparatu i może innych podzespołów, nie znam się (nie działał tak jak powinien). Wysłałem go do sklepu, po pół roku, bo wcześniej nie miałem takiej możliwości, na reklamację z tytułu rękojmi. Już wtedy zaczął się cyrk, bo sklep nie chciał odebrać przesyłki za pobraniem, ciężko się było z nimi skontaktować, no ale nie to chodzi. Ostatecznie, po jakiś 2 miesiącach walki z nimi, telefon do mnie wrócił, naprawiony. I tutaj zaczyna się problem, ponieważ wrócił do mnie z jakiegoś serwisu w Niemczech, z opisem naprawy po niemiecku i niejasnym opisem wykonanych napraw ("Wymieniono wadliwe komponenty"). Sklep po odebraniu ode mnie telefonu wysłanego na gwarancję wysłał mi mail z informacją, że telefon został skierowany do autoryzowanego serwisu LG na ekspertyzę. Informacja o gwarancji PRODUCENTA widniała również na aukcji allegro. Serwis oczywiście z autoryzowanym nic wspólnego nie ma, a na stronie LG nie ma informacji o żadnych wykonanych naprawach. Jak już wspomniałem wcześniej, kontakt ze sklepem do prostych nie należał, jednak teraz w ogóle już mi nie odpisują.
  Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Zgłosić się do rzecznika praw konsumenta, czy są jakieś inne instytucje/urzędy przez które mogłbym tę sprawę załatwić?
  #prawo #prawokonsumenckie #allegro #pytaniedoeksperta #telefony
  pokaż całość

  •  

   @poprostuzyj nie mogłem wysłać na gwarancję do producenta posiadając fakturę vat marżę wystawioną przez sklep. I powiedz mi jak się ma do tego mail wysłany przez nich? Poza tym nie sądze żeby mieli prawo otwierać telefon, tak naprawdę na wlasną rękę. Tracę wtedy gwarancję producenta i już nie mogę mieć pewności do jego wodoodporności.

  •  

   @poprostuzyj Gwarancja się nie skończyła, bo to fizycznie niemożliwe, ten model jeszcze nie istniał 2 lata temu. Poza tym był zaklejony oryginalnie przez producenta. Z resztą nawet jakby, to kupuje jako nowy i tak ma być traktowany

  • więcej komentarzy (9)

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika uriel_arch

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (3)