•  

  Wczoraj byłem u znajomych na chacie, siedzimy, gadamy, pijemy piwko. Jak to w przyjacielskim gronie, tematy rozmów są różne - ploteczki, trochę o pracy, sporcie, polityce. Akurat w telewizji leciał program "1 z 10". Nie oglądam telewizji od kilku lat, a jeśli już to właśnie gdzieś u znajomych czy rodziny, ale ten program wspominam akurat bardzo dobrze, chyba jeden z ostatnich który trzyma poziom. Jednak zaskoczyło mnie jedno - wśród występujących zawodników nie było ani jednej kobiety... Gdy to zauważyłem, pomyślałem sobie "eee czysty przypadek i zbieg okoliczności" i już o całej sprawie prawie zapomniałem, gdy nagle słyszę głos kumpla "Ty stary, znów nie ma żadnej babki!". Pytam: "Jak to?". Okazało się, że kumpel jest wielkim miłośnikiem programów typu "1 z 10", "Milionerzy", lub rozwiązywać krzyżówki itd., czym mnie kompletnie zaskoczył, bo gość z gatunku łysych karków spędzających pół dnia na siłowni i gdybyście go ujrzeli to nie podejrzewalibyście, że gość potrafi chociaż czytać, a tutaj takie zaskoczenie ( ͡° ͜ʖ ͡°) No i ten kumpel mówi, że regularnie ogląda ten program i prawie nie ma w nim kobiet. Myślę sobie pierdoli głupoty, bo znam go ze 2 lata i to taki typowy ruchacz-jebaka połączony z sebkiem-kibolem i wiem, że do kobiet ma podejście mówiąc prosto brzydkie - po prostu je rucha i tyle i traktuje je bardzo powierzchownie. Ale myślę sobie, co ja będę się pierdolił sprawdzę w necie. No teoretycznie sama strona programu niewiele mi mówi, ale w google trafiłem na artykuł:

  Przed jednym z odcinków teleturnieju „Jeden z dziesięciu", Tadeusz Sznuk próbował wyjaśnić widzom, dlaczego wśród uczestników nie ma żadnej kobiety. - Poznaliśmy dzisiejszych gości i pewnie państwo spostrzegli, że są to sami panowie. Ba, powiem więcej – zajrzałem na listy zaproszonych uczestników do dwóch kolejnych odcinków i tam też nie znalazłem ani jednej niewiasty. Często o tym mówimy i często o to państwo pytają, dlaczego u nas występuje więcej mężczyzn. Odpowiedź brzmi – nie wiem, choć się domyślam – przyznał z rozbrajającą szczerością Tadeusz Sznuk.

  I powiem szczerze, że lekko mnie to zbiło z pantałyku. Czy kobiety serio są głupsze od mężczyzn? Czy chodzi tu tylko o inteligencje czy też kwestię zainteresowań? Czy są tutaj różowe, które są w stanie wyjaśnić ten fenomen, bo domyślam się opinii wykopowych mizoginów, co nie zamoczyli jeszcze kija i uważają, że to wina wszystkich kobiet, a nie ich samych, ale jestem ciekaw co na to różowa część wykopu.

  #kiciochpyta #zainteresowania #1z10 #inteligencja #jedenzdziesieciu #niebieskiepaski #rozowepaski #logikarozowychpaskow

  źródło: bi.gazeta.pl

  •  

   @frikuu tak sa mniej inteligentne, maja mniej zaintresowan.

  •  

   @frikuu: zaraz po urodzeniu ostatnie dziecko kradnie im IQ i zostaje głupolek xD

  •  

   @frikuu: Również często oglądam ten program i to się mega rzuca w oczy że nie ma kobiet, jak są to jest jedna albo maksymalnie 2, rzadko też osiągają tam lepszy rezultat, a jak już to najczęściej są to starsze panie, tutaj właśnie kolejny punkt, dość często widzimy w tym turnieju mężczyzn w młodym wieku, ba nawet nie raz się trafia że chłopak ma 18 lat i idzie już do jeden z dziesięciu (pamiętam że raz wygrał 18latek w finale z starszymi panami) albo też są tacy dopiero po studiach. Rzadko zdarza się aby udział brała kobieta w średnim wieku, a żeby była to młoda dziewczyna która dopiero skończyła swoją edukację to jest to duży ewenement, a żeby taka osiągnęła jakiś lepszy wynik to nie pamiętam. Nie chcę mówić że kobiety są głupsze, może po prostu nie kręci ich aż tak rywalizacja z innymi, co bez dwóch zdań uwielbiają mężczyźni.

  •  

   @frikuu: Lepiej żeby feminazistki się o tym nie dowiedziały, bo będzie ze program dyskryminuje kobiety, bo one nie chcą brać w nim udziału...

  •  

   @frikuu: Chodzi o rozkład normalny. Wśród osób o wysokim IQ jest o wiele więcej mężczyzn, ale dla sprawiedliwości dodajmy, że wśród debili też. Rzecz fizjologiczna w praktyce, kwestia budowy mózgu itp. Dlatego też wśród mężczyzn więcej jest geniuszy, wynalazców, noblistów itp. I dlatego (a nie z powodu męskiej dominacji i szowinizmu) na "najmądrzejszym zdjęciu świata" jest tylko jedna kobieta. Po prostu przy takim IQ dysproporcja jest już bardzo, bardzo wyraźna.

   Jednak średnio inteligencja wychodzi pewnie mniej więcej tak samo (obstawiałbym nawet, że u kobiet nieco lepiej, ale to bardziej obserwacja z życia aniżeli dl;dr z jakichś przeczytanych przeze mnie badań).

   źródło: wolnosc24.pl

   +: frikuu, p......a +71 innych
  •  
   p......a

   0

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @frikuu: Tu masz potwierdzenie cytatu:

   źródło: youtube.com

  •  

   @frikuu: Wg mnie nie bez znaczenia jest mniejsza chęć podejmowania ryzyka wśród kobiet w porównaniu do mężczyzn.

   +: J.........r, motokate +11 innych
  •  

   @frikuu: Wyda mi się jednak, że w tym programie nie chodzi o inteligencję, a o mądrość, tj. wiedzę. No i faktycznie kobiety mają mniej zainteresowań od mężczyzn. Ich zainteresowania są również znacznie mniej rozległe. Gdyby stworzyć listę zainteresowań kobiet i mężczyzn, to na tej kobiecej byłoby 100 pozycji, a na męskiej 10 000. I takie są fakty. Co do intelektu, najbardziej inteligentni ludzie w historii naszej planety byli mężczyznami. Tak jest od zawsze. Już od czasów wielkich myślicieli ery przed narodzinami Chrystusa. Tak było, jest i będzie.

  •  

   Czy kobiety serio są głupsze od mężczyzn? Czy chodzi tu tylko o inteligencje czy też kwestię zainteresowań?

   @frikuu: ty się dzisiaj urodziłeś?
   podlinkowany wykres wszystko wyjaśnia

   +: g455
  •  

   I takie są fakty

   @CaleZycieZielony: jakieś badania? Potwierdzenia tej tezy? xD

   +: BoltoS
  •  

   @frikuu Ej, ja byłam w 1z10! :3
   Odpadłam zaraz przed finałem odcinka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

  •  

   Komentarz usunięty przez autora

  •  

   @frikuu: moja ogląda jak jest okazja, nawet na castingu była ze mną :))

  •  

   @frikuu: tak jak pisze @haes82: kobiety są bardziej przeciętne. Co przez to rozumiem? Że kobiety są bliżej średniej rozkładu, odchylenie standardowe jest mniejsze. Tak samo jeśli chodzi o gadatliwość. Przyjęło się, że to kobiety strasznie paplają. Przeprowadzono badania (źródła niet, tzn nie chce mi się szukać), wyszło, że kobiety średnio mówią tyle samo słów w ciągu dnia co mężczyźni. Tylko najciekawsze było pod koniec, bowiem okazało się (jak w przypadku IQ), że kobiety były bardzo podobne do siebie w wynikach, natomiast u mężczyzn pojawiali się osobnicy bardzo gadatliwi (mający dużo więcej słów niż średnia i więcej niż max() z kobiet) oraz osobnicy nie mówiący prawie w ogóle (dużo mniej niż średnia i mniej niż min() z kobiet).

   Spotkałem się z twierdzeniem (a i osobiście się z nim zgadzam), że może to wynikać z natury ewolucyjnej. Otóż, mężczyźni są z natury bardziej skory do podejmowania ryzyka, kobiety nie. Powód jest prosty, macierzyństwo zmusiło kobiety do minimalizowania ryzyka, mężczyźni jako przez milenia osoby dostarczające jedzenie i ruchanie czego popadnie są bardziej skorzy do ryzyka. Dlatego też, mężczyźni z natury są lepszymi liderami i dlatego większość przywódców to mężczyźni (co nie wyklucza pojedynczych jednostek kobiecych, bo mając na myśli z natury: w większości). I tak, poprzez skłonności do większego ryzyka prowadzą do selekcji osób przeciętnych i faworyzowania skrajności.

   pokaż spoiler Co pokazuje wykres, średnio kobiety i mężczyźni są równi. Ale wśród mężczyzn znajduje się więcej geniuszy jak i więcej skrajnych debili. Obie te cechy faworyzują skłonności do ryzyka.

  •  

   @frikuu
   @Moke
   @Dzumbur
   @haes82
   @Dzinn
   @CaleZycieZielony
   @deptacz_gnoju
   Miałam chyba 22 lata, kiedy byłam w 1z10. Nie osiągnęłam jakiegoś zawrotnego wyniku, bo nie weszłam do finału odcinka, można powiedzieć, że byłam na 4 miejscu w tym odcinku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
   Ogólnie to nie wiem, dlaczego ten program cieszy się tak małą popularnością wśród kobiet. Nie ma się czego obawiać, sam udział traktuję jako fajną przygodę. A do tego, aby wziąć udział w programie, namówiła mnie koleżanka, która swój odcinek wygrała :)
   Pic rel - selfie z kalkulatora ʕ•ᴥ•ʔ

  •  

   @anuszqa: Ja wiem że kobiety w młodym wieku też biorą udział, ale musisz przyznać że jest ich bardzo mało, po prostu może mało która chce się w to bawić

  •  
   viktorPL

   +1

   @haes82: czyli jednak korwin mial racje

   +: Fermiol
  •  

   @haes82: akurat z tym rozkładem to pierdolenie, pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @frikuu moja mama jest miłośniczką tego programu. Na większość pytań odpowiada poprawnie. Namawialiśmy ją na udział, ale ona mówi, że się wstydzi ))¯_(ツ)_/¯

  •  

   @haes82: @rzuf22:
   jakieś źródło tych danych o tym iż "średnio inteligencja wychodzi pewnie mniej więcej tak samo"?
   szczególnie interesują mnie źródła z wiekiem badanych

  •  

   @Fearaneruial: pisalem z glowy, nie podam zrodel bo nie pamietam (i nie chce mi sie szukac). Nie nalezy traktowac mojego komentarza jako prawde objawiona :)

  •  

   @rzuf22: To kiedyś poszukaj :)
   Sam kiedyś używałem tego argumentu ale zawsze mi coś w nim nie pasowało (na statystyce uczyli że krzywa rozkładu normalnego to jednak nie do końca tak działa)
   I jak zacząłem kopać troszkę to się kazało że autorzy tych wykresów stają na głowie żeby się środek dla obu płci pokrywał. Najczęściej manipulują wiekiem badanych tak by dane zebrano od dzieci w wieku gdy dziewczynki już rozpoczęły proces dojrzewania, a chłopcy jeszcze nie. Bo wtedy się pokrywa. W każdym innym przedziale wiekowym mężczyźni wygrywają.

   Ale nie popełnij mojego błędu, nie wierz informacjom z randomowego źródła w necie, jak znajdziesz czas to poszukaj innych.