•  

  Możecie sobie kliknąć - o tym jak polska państwowa spółka zbrojeniowa straciła 4 mln złotych przez email i inne przykłady podobnych oszustw.
  Jak ukraść kilka milionów z polskiej firmy - przykłady udanych scenariuszy
  Około czterech milionów złotych straciła duża polska firma, ponieważ ktoś przysłał emaila (lub dwa). W emailu była informacja o zmianie rachunku, na który miał pójść przelew. To nie pierwszy i nie jedyny taki incydent w Polsce....

  #polska #wojsko #neuropa #cenzin #finanse

  źródło: pbs.twimg.com

  •  

   @Baron_Al_von_PuciPusia: Co jakiś czas czytam to całe pierdololo o tym (i nawet nie chodzi o PiS ale ogólną atmosferę i praktykę związaną z produkcją i handlem bronią), ile to osób ze służb pracuje w takich branżach, jak zbrojeniówka. Jest i ochrona kontrwywiadowcza, i doświadczeni emerytowani funkcjonariusze i współpracownicy wszystkich możliwych byłych i obecnych służb specjalnych. No kurwa och i ach. Nagradzani, chwaleni, mistrzowie wywiadu i kontrwywiadu. Spojrzą na człowieka i już wiedzą o nim wszystko. Mistrzowie negocjacji, kontaktów i picia wódki.

   A potem okazuje się, że procedury w strategicznej spółce dopuszczają możliwość zmiany rachunku bankowego na fakturze opiewającej na kilka milionów złotych za pośrednictwem sfałszowanego maila.

   Gurwa, pojadę pod bramę CENZIN'u albo jakiejś innej prywatnej lub państwowej spółki obstawionej waflami ze służb i zacznę tam sprzedawać tombakowe sygnety w cenie złota. Nie jeden emerytowany lub będący na służbie as polskich służb kupi ode mnie hurtowe ilości.

Gorące dyskusje ostatnie 12h